02.10. Preses relīze

 Informācija plašsaziņas līdzekļiem

   Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA), pildot padomes lēmumu, š.g. 18. septembrī nosūtīja vēstuli 13. Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei un pārējiem deputātiem ar aicinājumu steidzami rīkoties, lai atbilstoši valsts iedzīvotāju interesēm un Latvijas starptautisko sadarbības partneru ieteikumiem nodrošinātu Veselības aprūpes finansēšanas likuma normu ievērošanu turpmāko gadu valsts budžeta veidošanas procesā.

   Pagaidām uz aicinājumu ir atsaukušies tikai opozīcijas deputāti, iesniedzot Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam Saeimas deputātu pieprasījumu “Par tiesisko nihilismu Ministru kabineta rīcībā attiecībā uz likumā paredzētā finansējuma palielinājuma nodrošināšanu veselības aprūpes darbinieku darba samaksai” un uzdodot veselības ministrei Ilzei Viņķelei skaidrot esošo situāciju un atbildēt uz jautājumiem „Par Ministru kabineta lēmumu attiecībā uz Veselības aprūpes finansēšanas likumā paredzētā finansējuma palielinājuma nenodrošināšanu veselības aprūpes darbinieku darba samaksai”.

   Jautājums “Par tiesisko nihilismu Ministru kabineta rīcībā attiecībā uz likumā paredzētā finansējuma palielinājuma nodrošināšanu veselības aprūpes darbinieku darba samaksai” tiek skatīts Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē šodien, 2. oktobrī. 

   Veselības ministres I. Viņķeles atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem plānota š.g. 3. oktobrī pēc Saeimas sēdes plkst. 17.00.

 

Informāciju sagatavoja LVSADA darba koordinētāja I. Rudzīte (tel. 67847300).

2019. gada 2. oktobrī