Karikarūras

 

 

Ministru prezidents K. A. Kariņš paziņojis, ka Veselības aprūpes  finansēšanas likumā noteiktās garantijas par nozares finansējuma un darba samaksas pieaugumu 2020. g. varētu neievērot, jo ir likumi, ko valdība varētu pildīt teorētiski. Veselības ministre I. Viņķele viņam piebalsojusi sacīdama, ka Saeima likumā minētās garantijas pieņēmusi “pēcvēlēšanu skurbulī”.

 

04.09.2019.

 

Neraugoties uz darba roku trūkumu veselības aprūpē, M. Kučinska valdība nav ieplānojusi finansējumu ne darba samaksas paaugstināšanai, nedz samaksai par virsstundām nozares darbiniekiem 2019. gadā.

30.10.2018.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija 22.11.2017 neatbalstīja priekšlikumu topošajā Veselības aprūpes finansēšanas likumā paredzēt konkrētas finanšu garantijas nozares darbinieku algu pieaugumam 2019. un 2020. gadā. Starp deputātiem, kuri neatbalstīja garantijas, bija komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS) un komisijas loceklis ārsts Hosams Abu Meri (Vienotība).

 

Karikatura

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž sašutumu un nožēlu par Ministru kabineta komitejas lēmumu svītrot no Veselības aprūpes finansēšanas likumprojekta konkrētas garantijas par nozares finansējuma un darba samaksas finansējuma pieaugumu.

2w

1w