2013

13.08. Preses relīze

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž neizpratni par valdības nodomu vēl vairāk pasliktināt mediķu darba apstākļus.

Saskaņā ar LVSADA rīcībā esošo informāciju, valdība ir nolēmusi papildināt Darba likumu ar nosacījumu: Jebkurā gadījumā nakts darbinieku, kura darbs saistīts ar īpašu risku, aizliegts nodarbināt vairāk par astoņām stundām diennakts periodā, kurā viņš veicis nakts darbu. Tas nozīmē, ka saskaņā ar tiesību normām mediķi, kuri strādā naktī, būtu spiesti sākt darbu plkst. 22:00 un beigt darbu plkst. 6:00. Savukārt tie mediķi, kuri strādā pa dienu, darbu būs spiesti sākt 6:00 un beigt 22:00. Uz darbu un no darba viņiem būs jāpārvietojas diennakts tumšajā laikā un daudzviet valstī – ārpus sabiedriskā transporta darba laika. Minētais pasliktinājums skars plašu darbinieku loku (skat. MK noteikumu Nr. 66 no 29.01.2013 pielikumu Nr. 9 Iestādes un amatu grupas, kurās amata (dienesta, darba) pienākumu izpilde ir saistīta ar īpašu risku), īpaši Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus, kuriem darbs naktīs ir ikdiena.

Ņemot to vērā, LVSADA kopā ar citu LBAS arodbiedrību pārstāvjiem un Latvijas Slimnīcu biedrību viedokļu saskaņošanas sanāksmē 10. jūlijā Labklājības ministrijā aicināja valdību ievērot, ka, lai arī minētos Darba likuma grozījumus prasa ES direktīvas 2003/88/EK 8. pants, tās pašas direktīvas 17. pants atļauj dalībvalstīm atkāpties no 8. panta prasību izpildes vairākos gadījumos, kad to prasa objektīvi apstākļi (darbavieta ir tālu no mājām; jānodrošina darba nepārtrauktību; u. c.). Tomēr Labklājības ministrija šo aicinājumu nav ņēmusi vērā.

Kā norāda LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris, šis ir piemērs tam, kā birokrāti ar labiem nodomiem bruģē ceļu uz elli. Ja Saeima neieklausīsies arodbiedrību un darba devēju viedoklī un minētos darba likuma grozījumus apstiprinās, tas būs vēl viens sitiens zem jostasvietas Latvijas mediķiem un pacientiem.


Informāciju sagatavoja LVSADA arodbiedrības darba koordinatore I. Rudzīte (tel. 67847305).

29.07. Preses relīze

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) šodien, 29. jūlijā ir iesniegusi Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim vēstuli ar lūgumu uzdot veselības ministrei Ingrīdai Circenei pasteidzināt pasākumus, kas nepieciešami mediķu personas koda nepamatotas publiskošanas novēršanai.

Iepriekš LVSADA vairākkārt ir vērsusies Veselības ministrijā ar lūgumu novērst situāciju, kurā mediķu personas kods tiek izmantots spiedogos un dokumentos, kas tiek izsniegti trešajām personām (piemēram: receptes, nosūtījumi). Kaut arī 2013. gada maijā valdība nolēma šo problēmu novērst, nav saprotams, kādi apsvērumi ir bijuši par pamatu, nosakot Veselības ministrijai izstrādāt un veselības ministram tikai līdz 2014. gada 1. jūlijam iesniegt Ministru kabinetā tiesību aktu projektus par attiecīgiem grozījumiem normatīvajos aktos. Šādu vilcināšanos vēl neizprotamāku padara fakts, ka Veselības inspekcija sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu jau kopš 2012. gada maija nodrošina personas koda un to aizstājošā identifikatora (katrai ārstniecības personai unikāls simbolu kods, kas atšķiras no personas koda) vienlaicīgu uzturēšanu Valdības informācijas sistēmā. LVSADA sarunās ar Veselības ministrijas pārstāvjiem ir centusies paātrināt problēmas risinājumu, taču bez rezultātiem. Arī Latvijas Republikas Tiesībsargs ir atzinis, ka esošā sistēma „pārkāpj personu tiesības uz privāto dzīvi”.

LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris aicina izprast situāciju, kādā no cilvēktiesību viedokļa atrodas mediķi: „Vienkārši iedomājieties, ka katru dokumentu, ko parakstiet un izsniedziet savam klientam, jums ir jāpapildina ar savu personas kodu. Valdības neizlēmīgā rīcība vedina uz domām, ka mediķi Latvijā nu jau oficiāli tiek uzskatīti par otrās šķiras cilvēkiem.”

Informāciju sagatavoja LVSADA arodbiedrību darba koordinatore I. Rudzīte (tel. 67847300).


LVSADA dalība 19. jūnija mītiņā-sapulcē

21.06.2013

LVSADA Valde izsaka pateicību LVSADA  arodorganizāciju  visiem
772 pārstāvjiem par dalību 19.06.2013 LBAS mītiņā
“Par cienīgiem darba un dzīves apstākļiem”

 Daugavpils RS, Daugavpils PNS, VSAC  “Latgale” fil. “Kalkūni” a/o

49

 Dobeles slimnīcas a/o

 14

 Auces slimnīcas a/o

1

 Jēkabpils RS a/o

16

 Jelgavas pilsētas slimnīcas a/o

36

 NMPDD Rēzeknes a/o

6

 Rēzeknes slimnīcas a/o

65

 P. Stradiņa KUS a/o

100

 Bērnu KUS a/o

 37

 RAKUS klīnikas “Gaiļezers” a/o

 126

 RAKUS Latvijas onkoloģijas centra a/o

 27

 Rīgas Stradiņa univesitātes a/o

 11

 LU P. Stradiņa medicīnas koledžas a/o

13

 VA P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja a/o

2

 LVSADA darbinieku a/o

6

 Slimnīcas Ģintermuiža a/o

55

 Aknīstes PN slimnīcas a/o

21

 Ventspils pilsētas a/o

15

 RAKUS klīnikas “Biķernieki” a/o

12

 Saldus slimnīcas un poliklīnikas a/o

 4

 Talsu slimnīcas a/o

10

 Strenču PN slimnīcas a/o

1

 VSAC “Latgale” fil. “Litene” a/o

15

 PVAS Ziepniekkalns a/o

32

 Kuldīgas slimnīcas a/o

4

 Vidzemes slimnīcas a/o

22

 Rīgas SD Pārdaugavas  un Ziemeļu rajona nodaļu darbinieku a/o

14

 Cēsu veselības aprūpes darbinieku a/o

30

 NMPDD Vidzemes reģiona a/o

16

 NMPDD Zemgales reģiona a/o

11

 NMPDD Kurzemes reģiona a/o

1


Aicinājums Saeimai un valdībai “Rokas nost no Darba likuma!

18.06.2013

19.06. LBAS  mītiņa laikā sāksies parakstu vākšana “Rokas nost no Darba likuma!”.  Elektroniskā veidā LBAS mājas lapā parakstu vākšana tiks uzsākta trešdien un turpināsies, iespējams, līdz rudenim – kamēr mūsu prasības tiks izpildītas.

AICINĀJUMS

Saeimas priekšsēdētājai S. Āboltiņai
Ministru prezidentam V. Dombrovskim

ROKAS NOST NO DARBA LIKUMA!

   Darba devēji ir sākuši aktīvi rīkoties, lai valdības kabinetos virzītu idejas par kārtējo darbinieku tiesību ierobežošanu!

Mēs nedrīkstam to pieļaut!

•  Darba devēji negrib maksāt par virsstundām!
• Darba devēji grib atņem tiesības arodbiedrībām aizstāvēt savus biedrus!

MĒS PIEPRASĀM!

  • Saglabāt Darba likuma 68.pantā noteikto piemaksu par virsstundu darbu 100% apmērā!
  • Atstāt Darba likumā 110.pantu, kas nosaka darba devējam obligātu saskaņošanu ar arodbiedrību, ja viņš vēlas atbrīvot no darba arodbiedrības biedru!
  • Nodrošināt arodbiedrību tiesības savu darbību noteikt statūtos!

    „Jostu savilkšanas un tiesību samazināšanas” periods ir beidzies, tā arī neradot jaunas darbavietas un lielāku drošību strādājošajiem.

Darba devēju priekšlikumi neatbilst šīs dienas vajadzībām, vērtībām un realitātei – aizsargāt darbiniekus Latvijas Republikas demokrātiskuma un labklājības stiprināšanai!

LATVIJAS BRĪVO ARODBIEDRĪBU SAVIENĪBA AICINA:

PARAKSTĪSIMIES PAR MŪSU TIESĪBĀM!

Informāciju sagatavoja LVSADA arodbiedrības darba koordinatore I. Rudzīte (tel. 67847305).


18.06. Preses relīze

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) atbalsta Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) rīkoto protesta akciju pie Ministru kabineta 19. jūnijā.

LVSADA priekšsēdētājs V. Keris protesta iemeslu skaidro īsi: „Šogad Latvijā veselības aprūpei ir zemākais finansējums pēdējo 10 gadu laikā. Tieši tāpēc ir augsti pacientu līdzmaksājumi, garas rindas pēc medicīniskās palīdzības, augsta mirstība un zemas mediķu algas. Valdību tas apmierina, bet tas neapmierina mūs!”

Protesta akcijā piedalīsies vairāki simti mediķu. LVSADA pieprasa valdībai nekavējoties pildīt solījumu par veselības aprūpes finansējuma palielināšanu līdz 4,5% no iekšzemes kopprodukta 2014. gadā.

Informāciju sagatavoja LVSADA arodbiedrības darba koordinatore I. Rudzīte (tel. 67847305).


Aicinām uz LBAS mītiņu-sapulci! 

12.06.2013

Šī gada 11.jūnijā notika LBAS Valdes ārkārtas sēde, kurā tika pieņemts lēmums 19.jūnijā rīkot mītiņu-sapulci „Par cienīgiem darba un dzīves apstākļiem Latvijā” !

    LVSADA atbalsta mītiņa-sapulces rīkošanu un aicina visus arodbiedrības biedrus un viņu ģimenes locekļus
19. jūnijā plkst. 15:00 -16:00
piedalīties LBAS mītiņā-sapulcē pie Ministru kabineta!

   Atgādināsim valdībai par mūsu tiesībām uz cilvēka cienīgu darba samaksu, darba un dzīves apstākļiem!

   Aicināsim valdību uz ekonomiskās un politiskās pārvaldības maiņu, lai uzlabotu nodarbinātību un izaugsmi!

Valdība Latviju eksponē kā Eiropas veiksmes stāstu. Valdība melo, jo Latviju patiesībā raksturo lielais bezdarbs, pieaugošais nabadzīgo cilvēku skaits, aizvien lielāka sociālās nevienlīdzības plaisa starp dažādām sociālām grupām, nespēja ar savu darba algu kompensēt arvien augošos izdevumus par komunāliem pakalpojumiem, veselības aprūpi un citiem ikdienas eksistences izdevumiem, kā arī no valsts aizbraukušo ekonomisko bēgļu tūkstoši.

Šogad Latvijā veselības aprūpei ir zemākais finansējums pēdējo 10 gadu laikā. Tā rezultātā ir augsti pacientu līdzmaksājumi, garas rindas pēc medicīniskās palīdzības, augsta mirstība un zemas mediķu algas. Valdību tas apmierina, bet tas neapmierina mūs!

Protesta akcijai 19. jūnijs nav izvēlēts nejauši: Eiropas Arodbiedrību konfederācijas (ETUC) ģenerālsekretāres vietnieks Patriks Išerts tieši šajā laikā tiksies ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, lai atgādinātu viņam, ka cilvēki Latvijā ir pelnījuši labākus dzīves un darba apstākļus, labus sabiedriskos pakalpojumus un pilnvērtīgu sociālo dialogu.

Informāciju sagatavoja LVSADA arodbiedrības darba koordinatore I. Rudzīte (tel. 67847305).


LVSADA atbalsta LBAS protesta akciju 

07.06..2013


ATBALSTĪSIM
LBAS protesta akciju „Par cienīgiem darba un dzīves apstākļiem Latvijā” !

LVSADA Valde 5.jūnija ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu atbalstīt LBAS Valdes lēmumu par protesta akcijas rīkošanu š.g. 19.jūnijā pie Ministru kabineta plkst. 15:00 – 16:00, kad Ministru prezidents V. Dombrovskis tiksies ar Eiropas Arodbiedrību konfederācijas (ETUC) ģenerālsekretāres vietnieku Patriku Išertu.

Atbalstam ir svarīga nozīme, jo valdība netur solījumus un šogad ir atteikusies piešķirt Veselības aprūpes nozarei papildfinansējumu (ap Ls 30 milj.), kas draud ar darba apjoma un darba samaksas samazināšanu vai pat atlaišanu.

Bez tam, darba devēji (LDDK) aizvien aktīvāk cenšas ierobežot darba ņēmēju tiesības, rosinot grozījumus Darba likumā (t.sk. samazināt atlīdzību par virsstundām no 100% uz 50%, darbinieka-arodbiedrības biedra atlaišanu bez saskaņošanas ar arodbiedrību, u.c.).

Likumprojektā „Arodbiedrību likums” plānots apgrūtināt arodbiedrību darbību.

LVSADA, apzinoties situācijas nopietnību un katra atbildību par savu un savu bērnu nākotni, aicina aktīvi un plašā pulkā piedalīties akcijā, iestājoties:

  • Par taisnīgu un samērīgu nodokļu politiku!
  • Par cienīgu darba samaksu!
  • Par drošām un stabilām darba tiesībām!
  • Par sociālo dialogu un darba koplīgumiem!
  • Par drošas darba vides nodrošināšanu!
  • Par arodbiedrību tiesībām aizstāvēt savus biedrus!

Informāciju sagatavoja LVSADA arodbiedrības darba koordinatore I.Rudzīte (tel. 67847305).


2. – 4. augustā veselības dienas 

28.05.2013

Latvijas Sarkanais krusts

2013. gada 2. – 4. augustā

atpūtas kompleksā “Sniedzes” Ķegumā, Ķeguma pagastā

rīko

Veselības aprūpes darbinieku
15. veselības dienas

Veselības dienas atbalsta Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība, Veselības ministrija un Latvijas Ārstu biedrība

Veselības dienu norisi nodrošina pasākumu aģentūra “Eži”.
Pulcēšanās, sākot no 2. augusta plkst. 17:00

Dalības maksa: Ls 5 pieaugušajam, bērniem līdz 12 gadu vecumam bez maksas

Pieteikšanās pa e-pastu: anita.jaunzeme@nmpd.gov.lv, iesūtot pieteikuma anketu

Informācija: Anita Jaunzeme, tālrunis.29286601, anita.jaunzeme@nmpd.gov.lv.


LBAS stingri par Darba likumu 

14.05.2013

Darba lietu trīspusējās sadarbības apakšpadomes (DLTSA)  sēdē  9. maijā tikās LBAS, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un Labklājības ministrijas pārstāvji, lai apspriestu strīdīgos grozījumus Darba likumā. LBAS stingri pastāvēja par 110. panta atstāšanu Darba likumā.

LBAS priekšsēdētāja vietnieks Egīls Baldzēns: „Mēs arī turpmāk aizstāvēsim savas pozīcijas, ka darbinieka – arodbiedrības biedra atbrīvošana no darba ir jāsaskaņo ar arodbiedrību.”

DLTSA sēdes laikā puses nespēja vienoties par DL 110. pantu – kādos gadījumos nepieciešama saskaņošana ar arodbiedrību, ja darba devējs grib uzteikt darbu darbiniekam – arodbiedrības biedram. LM saskaņošanas laikā nāca klajā ar priekšlikumu, ka saskaņošana ar arodbiedrību pirms atbrīvošanas no darba nepieciešama tikai vēlētām arodbiedrības amatpersonām, pārējos gadījumos darba devējam būtu nepieciešams tikai konsultēties ar arodbiedrību.

Pirms DLTSA sēdes LDDK un LBAS bija vienojušās par Darba likuma 68. pantu, ka piemaksas par virsstundu darbu var aizstāt ar kompensējošu atpūtu, ja tā ir paredzēts koplīgumā. Taču DLTSA sēdes laikā darba devēji šo kompensējošās atpūtas principu vēlējās paredzēt daudz plašāk jau darba līgumā, kam arodbiedrības nepiekrita. Arī LM nostājās darba devēju pusē, jo koplīgumu pārklājums esot nepietiekams. LBAS savukārt norādīja, ka tas tieši stimulētu jaunu, abām pusēm izdevīgu koplīgumu noslēgšanu.

Darba devēji uzstāja uz 50% apmaksu virsstundām, kam LBAS kategoriski nepiekrita, jo tas samazinātu jau tā nelielo reālo darba samaksu. Arodbiedrības pauda viedokli atstāt virsstundu apmaksu līdzšinējā – 100% apjomā.

Sanāksmē tika nolemts diskusiju par Darba likuma 68. un 110.pantu turpināt nākamajā DLTSA sēdē jūlija sākumā. LM deva uzdevumu darba devēju un darbinieku pusēm līdz tam vienoties par šiem jautājumiem. LM piedāvāja kompromisa variantu DL 68.panta sakarā – diferencēt piemaksu apmēru, piemēram, par 2 pirmajām stundām maksājot 50%, un par nākamajām virsstundām – maksāt lielāku atlīdzību. Valsts puse vēl piebilda, ka par atlīdzības samazinājumu par virsstundām ir paredzēts diskutēt arī Uzņēmējdarbības vides uzlabošanas plānā.

LBAS priekšsēdētāja vietnieks Egīls Baldzēns: „LBAS pozīcija ir skaidra – nevar skatīt virsstundu apmaksu atrauti no darba ražīguma līmeņa un darbiniekiem augstajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, kas Latvijā ir 11%, bet Lietuvā 3% un Igaunijā 2,8%.”

Informāciju sagatavoja LBAS sabiedrisko attiecību vadītāja Sanita Lorence


05.04. Preses relīze 

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) kopā ar vēl divām Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības dalīborganizācijām – Latvijas Ārstniecības un aprūpes darbinieku arodsavienību un Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrību – šodien noslēdza Vienošanos ar Labklājības ministriju par zemākās mēnešalgas būtisku paaugstinājumu ministrijas padotībā esošajās sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūcijās.

Arodbiedrības pauž gandarījumu gan par to, ka aptuveni gadu ilgās sarunas par šo jautājumu ir noslēgušās ar abpusēju izpratni par darbinieku neaizstājamo lomu ilgtspējīgas, pieejamas un kvalitatīvas sociālās aprūpes pakalpojumu nodrošināšanā, gan arī par to, ka sarunām ir sekojusi konkrēta rīcība.

Vienošanās rezultātā attiecīgo institūciju darbinieku mēnešalgas pirktspēja atgriezīsies pirmskrīzes līmenī, dažos gadījumos to pārsniedzot. Līdz ar to ir iezīmēta nozares attīstības tendence, kas ir laba ziņa gan sociālo pakalpojumu sniedzējiem, gan saņēmējiem.

   LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris situāciju raksturo kā labas prakses paraugu sadarbībai starp darba devēju un arodbiedrībām sociālā dialoga ietvaros, jo ieguvēji ir visi, darba devēju, darbiniekus un klientus ieskaitot.

Informāciju sagatavoja LVSADA arodbiedrības darba koordinatore I.Rudzīte (tel. 67847300).


Atbalstīsim EPSU kampaņu!

04.04.2013


Eiropas pilsoņu iniciatīvas priekšlikums:

“Ūdens un sanitārija ir cilvēka tiesības! Ūdens ir sabiedrisks labums, nevis prece!”

Eiropas Komisija tiek aicināta ierosināt tiesību aktus, kas, saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizāciju atzinumu, īsteno cilvēktiesības uz sanitāriju un veicina ūdens un sanitārijas nodrošināšanu kā svarīgu sabiedrisko pakalpojumu, kas pieejams visiem.

Kampaņas galvenie mērķi:

“ES likumdošanā jāizvirza prasība valdībām ar likumu paredzēt un nodrošināt visus pilsoņus ar pietiekami daudz un tīru dzeramo ūdeni un sanitāriju.

Mēs pieprasām, lai:
1.  ES iestādēm un dalībvalstīm ir pienākums nodrošināt, ka visi iedzīvotāji bauda tiesības uz ūdeni un   sanitāriju.
2. Ūdens apgādes un ūdens resursu apsaimniekošanas noteikumi neattiecas uz „iekšējā tirgus noteikumiem” un lai uz ūdens pakalpojumiem neattiecas liberalizācija.
3.  ES paplašina pasākumus, lai panāktu vispārēju piekļuvi ūdenim un sanitārijai.”

LVSADA aicina nepalikt vienaldzīgiem:

http://signature.right2water.eu/oct-web-public/index.do;jsessionid=3f8c982b8df4354454aeefe140bb?lang=lv

Nospiežot podziņuAtbalstam” , jānorāda valstiskā piederība, tad parādīsies elektroniska veidlapa, kurā jāievada personas kods, vārds, uzvārds, dzimšanas datums, pilsonība; tad jāaktivizē lauciņi, ka ievadītie dati ir precīzi un nebalsojat atkārtoti, ka esat iepazinies ar informāciju par datu drošību (visi personas dati tiek aizsargāti) un beigās jāievada drošības kods.

Lai gan Latvija atrodas vairāku lielo upju lejtecēs, kā arī mums ir bagātīgi pazemes ūdens krājumi un mums it kā nedraud ūdens resursu trūkums, kāds šodien jau sastopams daudzos Zemeslodes dienvidu reģionos, arī mums ir jāizturas atbildīgi par mūsu ūdens resursu ilgtspējīgu izmantošanu. Pat ievērojamus ūdens resursus var piesārņot un padarīt izmantošanai nederīgus ar nepārdomātu saimniecisko darbību.

Būsim ATBILDĪGI un novērtēsim ūdens pieejamību!


06.03. Preses relīze

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž gandarījumu par to, ka Ministru kabinets pēc arodbiedrības ierosinājuma ir izskatījis jautājumu par mediķu personas koda publiskošanu trešajām personām un nolēmis, ka šāda kārtība pārkāpj ārstniecības personu tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību. Vienlaikus arodbiedrības neizpratni izraisa tas, ka valdība nesteigsies ar pārkāpuma novēršanu.

Valdības informatīvajā ziņojumā ir minēts, ka Datu valsts inspekcija no 2010. gada ir aicinājusi Veselības ministriju pārskatīt normatīvo regulējumu attiecībā uz ārstniecības personu identificēšanu, lai tas atbilstu personas datu aizsardzības pamatprincipiem. Savukārt Veselības ministrija no 2010. gada esot ieguldījusi ievērojamu darbu, lai analizētu minētās problēmas iespējamos risinājumus un izvērtējusi, kuros normatīvajos aktos būtu veicami grozījumi, lai novērstu ārstniecības personu personas kodu publisku pieejamību receptēs un medicīniskajā dokumentācijā (izrakstos, nosūtījumos), kas tiek izsniegti pacientiem.

Tā rezultātā, īstenojot ārstniecības personu personas koda aizvietošanu ar identifikatoru (11 simbolu kods) publiskajā vidē, Veselības inspekcija sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu esot nodrošinājusi, ka Vadības informācijas sistēmā kopš 2012. gada maija mediķu personas kods un identifikators tiek uzturēti vienlaicīgi.

Līdz ar to nav saprotams, kāpēc Veselības ministrijai tiek uzdots izstrādāt un iesniegt Ministru kabinetā projektus par grozījumiem attiecīgos normatīvajos aktos termiņā, kas ilgāks par gadu – līdz 2014. gada jūlijam.

     LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris situāciju raksturo sekojoši: „Vilcināšanās novērst ārstniecības personu privātās dzīves aizskārumu un nozari pazemojošu videoklipu publiskošana skaidri norāda, ka valdība mūsu mediķus uzskata par otrās šķiras cilvēkiem. Protams, ka tas nevar palikt bez sekām”. 

Informāciju sagatavoja LVSADA arodbiedrības darba koordinatore I..Rudzīte (tel. 67847300).


Atbalstīsim NMPD darbiniekus! 

29.01.2013

Šodien Labklājības ministrijas mājas lapā http://www.lm.gov.lv aktuālais jautājums:

“Vai uzskatāt, ka cilvēkiem ir jāsaglabā iespēja ātrāk doties izdienas pensijā, ņemot vērā, ka no 2014.gada paaugstināsies pensionēšanās vecums?

Lūdzam atbalstīt NMPD darbiniekus un nobalsot par NMPD darbinieku iespēju ātrāk doties izdienas pensijā!

Informāciju sagatavoja LVSADA arodbiedrības darba koordinatore I..Rudzīte (tel. 67847300).


14.01. Preses relīze

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadība rīt, 15. janvārī plāno tikties ar labklājības ministri Ilzi Viņķeli, lai sociālā dialoga ietvaros pārrunātu galvenos sadarbības virzienus un nozares aktualitātes 2013.gadā. Tikšanās notiks Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības nama 2.stāva zālē Bruņinieku ielā 29/31, Rīgā plkst. 10:30.

Informāciju sagatavoja LVSADA arodbiedrības darba koordinatore I. Rudzīte (tel. 67847300).