02.12. Preses relīze

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

        Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir konstatējusi, ka Veselības nozares stratēģiskā padome (turpmāk – Stratēģiskā padome) š. g. 22. novembrī jautājumu par ārstniecības personu mēnešalgu palielinājumu ir izskatījusi, pārkāpjot Stratēģiskās padomes nolikumu.

         Konkrēti, veselības ministre Ilze Viņķele ir turpinājusi vadīt Stratēģiskās padomes sēdes vienīgā darba kārtības jautājuma “2020. gada papildus atalgojuma finansējuma sadale” izskatīšanu neraugoties uz to, ka sēdē piedalās mazāk par pusi no Stratēģiskās padomes locekļiem. Sēdē nepiedalījās ne LVSADA, ne Latvijas Ārstu biedrības, ne Latvijas Jauno ārstu asociācijas, ne Latvijas Māsu asociācijas, ne Rīgas Stradiņa universitātes, ne Latvijas Universitātes, ne Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas, ne Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas, ne Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO, nedz arī Latvijas Slimnīcu biedrības pārstāvji.

         Atbilstoši Stratēģiskās padomes nolikumam, šādā situācijā sēdē paredzēto jautājumu izskatīšanai jāsasauc atkārtotu sēdi. Tomēr veselības ministre turpināja jautājuma izskatīšanu un Veselības ministrija nekautrējās paziņot, ka: “22.  novembrī Veselības nozares Stratēģiskās padomes sēdē dalībnieki pauda atbalstu Veselības ministrijas redzējumam par nākamā gada budžetā paredzēto papildu 60,1 miljona eiro sadales veidu ārstniecības personu zemāko mēnešalgu palielinājumam” (http://www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/preses_relizes/ ).           

         LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris par to saka: “Kā redzams, tiesiskā nihilisma vīruss izplatās strauji. Ja jau valdība un Saeima atļaujas nepildīt likumus, tad nolikuma nepildīšana ministram ir tīrais nieks…”.

         Lai nepieļautu prettiesiskas prakses nostiprināšanos valsts pārvaldē, LVSADA ir aicinājusi Veselības ministrijas ierēdņus paziņot, ka 22. novembrī notikusī Stratēģiskās padomes darba kārtības izskatīšana ir spēkā neesoša.

 

Informāciju sagatavoja LVSADA darba koordinētāja Inga Rudzīte (tel. 67847300).

2019. gada 2. decembrī