18.02. Preses relīze

 Informācija plašsaziņas līdzekļiem

        Latvijas Veselības un sociālās aprūpes arodbiedrība (LVSADA) ir rosinājusi Veselības ministrijai papildināt valdības rīcības plānu ar pasākumiem, kas uzlabo Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (Dienests) darbinieku piekļuvi veselības aprūpei.

        Pēc LVSADA ierosinājuma šo jautājumu Veselības ministrija sāka skatīt pagājušā gada augustā. Toreiz darba grupa nolēma, ka priekšlikums par savlaicīgu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Dienesta darbiniekiem ir konceptuāli atbalstāms. Lai iegūtu precīzāku informāciju par situāciju, ministrija uzdeva Dienestam aptaujāt darbiniekus par gaidīšanas laika ietekmi uz viņiem nepieciešamās ārstniecības pieejamību.

        Pirms aptaujas rezultātu iesniegšanas ministrijai Dienesta vadība ar tiem iepazīstināja LVSADA. Aptauja uzrāda, ka 2018. gada pirmajos 6 mēnešos veselības aprūpe ir bijusi nepieciešama 725 cilvēkiem jeb 22% no visiem Dienesta darbiniekiem. Kaut arī pacienta iemaksu un līdzmaksājumu viņu vietā sedz valsts, 2045 epizodēs (42% gadījumu) darbinieki par pakalpojumu bija spiesti maksāt pilnu cenu no savas kabatas ilgā gaidīšanas laika dēļ.

       LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris to vērtē kā netaisnību: “Dienesta darbinieki katru dienu riskē ar savu veselību un pat dzīvību, lai pie pacienta nokļūtu, cik vien ātri iespējams. Taču, kad palīdzība vajadzīga viņiem, to nākas gaidīt mēnešiem ilgi. Tas nav pareizi.”

       LVSADA cer, ka Dienesta darbinieku veselības aprūpes uzlabošana būs viens no pirmajiem jaunās valdības darbiem, kas gan uzlabos veselības aprūpes pieejamību, gan mazinās darba roku trūkumu Dienestā.

       

Informāciju sagatavoja LVSADA darba koordinētāja Inga Rudzīte (tel. 67847300).

2019. gada 18. februārī


Uzaicinājums uz NMPDD Rīgas reģiona a/o atkārtoto biedru sapulci

25.01.2019.

Nr. 2/3 – 17

 

 

LVSADA NMPDD Rīgas reģiona arodorganizācijas biedram / biedrei

 

 

Aicinām Jūs piedalīties LVSADA NMPDD Rīgas reģiona arodorganizācijas biedru atkārtotā sapulcē, kas notiks 2019. gada 06. februārī  plkst. 17.00, Bruņinieku  ielā 29/31,  Rīgā, LBAS  konferenču zālē II stāvā.

 

Darba kārtība

  1. Informācija par LVSADA darbu 2018. gadā
  2. LVSADA komisijas ziņojums par LVSADA NMPDD Rīgas reģiona arodorganizācijas lietvedības dokumentu pārbaudi
  3. LVSADA NMPDD Rīgas reģiona arodorganizācijas arodkomitejas darba vērtējums
  4. LVSADA NMPDD Rīgas reģiona arodorganizācijas vadības institūciju pārvēlēšanas

 

Neskaidrību gadījumā lūdzu sazināties ar LVSADA biroju.

 

 

Priekšsēdētājs                                                                                  V. Keris

 

 

Rudzīte, 67847305


15.01. Preses relīze

 Informācija plašsaziņas līdzekļiem

 

        Latvijas Veselības un sociālās aprūpes arodbiedrības (LVSADA) valde šodien, 15. janvārī, tikās ar veselības ministres amata kandidāti Ilzi Viņķeli.

       Tikšanās laikā tika pārrunāta topošā valdības deklarācija, kā arī ieskicēti iespējamie sadarbības virzieni veselības aprūpes pieejamības un kvalitātes uzlabošanai. Sarunas laikā nostiprinājās viedoklis par to, ka valdības deklarācijā jāiekļauj garantijas Veselības aprūpes finansēšanas likumā paredzētajam nozares valsts finansējuma pieaugumam un darba samaksas pieaugumam nozares darbiniekiem.

       LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris atzīmē: “Veselības ministres amata kandidātes Ilzes Viņķeles ieklausīšanās arodbiedrības viedoklī uzlabo sociālo dialogu. Tas ir pozitīvs signāls, kas vairo uzticību topošajai valdībai.”

       

Informāciju sagatavoja LVSADA darba koordinētāja Inga Rudzīte (tel. 67847300).

2019. gda 15. janvārī


Uzaicinājums uz NMPDD Rīgas reģiona a/o biedru sapulci

LVSADA NMPDD Rīgas reģiona arodorganizācijas biedram / biedrei

2019. gada 7. janvārī

Nr. 2/3-5

 

Aicinām Jūs piedalīties LVSADA NMPDD Rīgas reģiona arodorganizācijas biedru sapulcē, kas notiks 2019. gada 22. janvārī  plkst. 17.00, Bruņinieku  ielā 29/31,  Rīgā, LBAS  konferenču zālē II stāvā.

 

Darba kārtība

  1. Informācija par LVSADA darbu 2018. gadā
  2. LVSADA komisijas ziņojums par LVSADA NMPDD Rīgas reģiona arodorganizācijas lietvedības dokumentu pārbaudi
  3. LVSADA NMPDD Rīgas reģiona arodorganizācijas arodkomitejas darba vērtējums
  4. LVSADA NMPDD Rīgas reģiona arodorganizācijas vadības institūciju pārvēlēšanas

 

Neskaidrību gadījumā lūdzu sazināties ar LVSADA biroju.

 

Priekšsēdētājs                      V. Keris

 

 

Rudzīte, 67847300


04.12. Preses relīze

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

 

        Latvijas Veselības un sociālās aprūpes arodbiedrība (LVSADA) paziņo, ka joprojām nav piekritusi lielākam virsstundu skaitam, nekā atļauts Darba likumā.

        Atbilstoši ziņām plašsaziņas līdzekļos, vakar, 3. decembrī, Saeimas sociālo un darba lietu komisija ir nolēmusi atbalstīt grozījumus Ārstniecības likumā, kas atļaus ārstniecības personām strādāt divreiz lielāku virsstundu skaitu, nekā atļauts Darba likumā. Uz minēto komisijas sēdi LVSADA pārstāvji nebija aicināti. Tātad lēmumu komisija ir pieņēmusi, klātesot tikai valdības un darba devēju pārstāvjiem, kuri bija priekšlikuma ierosinātāji. 

       Par tālāko rīcību LVSADA lems padomes sēdē 18. decembrī. Sēde notiks Arodbiedrību nama 2. stāva zālē Rīgā, Bruņinieku ielā 29/31. Sēdes sākums plānots plkst. 10.30.

   

Informāciju sagatavoja LVSADA darba koordinētāja I. Rudzīte (tel. 67847305).

2018. gada 4. decembrī


26.11. Preses relīze

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

        Latvijas Veselības un sociālās aprūpes arodbiedrība (LVSADA) pauž neizpratni par to, kāpēc vairākos plašsaziņas līdzekļos kļūdaini atspoguļota Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes Veselības aprūpes nozares apakšpadomes (VANA) 23.11.2018. sēde: lēmums aicināt valdību un Saeimu nekavējoties atbalstīt darba samaksas pieaugumu nozarē turpmākajos trīs gados netiek pieminēts, bet lēmums par virsstundu darba samaksu un organizēšanu atstāstīts sagrozītā veidā.

       VANA sēdi Veselības ministrija (VM) sasauca pēc tam, kad 20. novembrī bija saņēmusi vēstuli no LVSADA. Vēstulē LVSADA aicina Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, visus 13. Saeimas deputātus, ministru prezidentu Māri Kučinski un veselības ministri Andu Čakšu steidzami rīkoties, lai radītu stingras politiskās garantijas par to, ka nepieciešamie papildus līdzekļi veselības aprūpes darbinieku atalgojuma paaugstināšanai un samaksai par virsstundu darbu 2019., 2020. un 2021. gada budžetā (attiecīgi ne mazāk kā 90 milj., 177,6 milj. un 281,4 milj. EUR) tiks nodrošināti. Veselības ministre ir pirmā, kura pēc vēstules saņemšanas sākusi rīkoties. Tieši par to (un nevis par atbalstu darba devēju ierosinājumam palielināt atļauto virsstundu skaitu) ministre saņēma atzinību no LVSADA puses preses konferencē tūlīt pēc VANA sēdes.

       Pirmais sēdes darba kārtības punkts bija veltīts ārstniecības personu darba samaksai. Vienbalsīgi tika nolemts, ka VANA bez kavēšanās iesniegs Ministru kabinetam un Saeimai ierosinājumu sniegt veselības nozares darbiniekiem visas nepieciešamās likumiskās un politiskās garantijas par to, ka iepriekš solītais darba samaksas pieaugums viņiem turpmākajos trijos gados – katru gadu par 20% – tiks nodrošināts. Diemžēl ziņa par to ir grūti atrodama vai pat noklusēta.

          Otrais darba kārtības punkts attiecās uz virsstundu darbu ārstniecības personām. Darba devēju puse aicināja palielināt atļauto virsstundu skaitu, pamatojot to ar darba roku trūkumu. VM darba devēju ierosinājumu atbalstīja. Arodbiedrību puse nepiekrita. Pēc diskusijas tika nolemts, ka arodbiedrības līdz 18.12.2018. vērtēs darba devēju un VM priekšlikumu. Priekšlikums paredz, ka iepriekš solītais darba samaksas pieaugums turpmākajos trijos gados tiek nodrošināts un par katru virsstundu teik atlīdzināts atbilstoši Darba likumam ne mazāk kā dubultā apmērā. Pie šādiem nosacījumiem no 01.01.2019. tiek noteikts trīs gadu pārejas periods, kurā atļautais virsstundu skaits veselības aprūpes nozarē nepārsniedz 16 stundas nedēļā (Darba likums atļauj 8 stundas). Neatbilst patiesībai ziņa par to, ka VANA jau ir nolēmusi rosināt attiecīgas izmaiņas likumdošanā.

        LVSADA aicina plašsaziņas līdzekļus precizēt iepriekš publiskoto kļūdaino informāciju par 2018. gada 23. novembra VANA sēdi, lai izvairītos no viltus ziņu producēšanas.

       

Informāciju sagatavoja LVSADA darba koordinētāja I. Rudzīte (tel. 67847300).

2018. gada 26. novembrī