07.11. Preses relīze


Informācija plašsaziņas līdzekļiem

        Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) turpinās protestus pret valdības prettiesiski sagatavoto valsts budžeta projektu. Protesti tiks plānoti un koordinēti, sadarbojoties ar Latvijas Ārstu biedrību (LĀB), Latvijas Jauno ārstu asociāciju (LJĀA), Latvijas Māsu asociāciju (LMA) un citām sabiedriskajām organizācijām. Atbalstu protestu akcijām apstiprina arī Eiropas Sabiedrisko pakalpojumu arodbiedrību federācija, kuras ģenerālsekretārs Jans Vilems Goudriāns (Jan Willem Goudriaan) ir izteicis gatavību palīdzēt turpmāko protestu stiprināšanā.

         LVSADA priekšsēdētāja vietniece Līga Bāriņa šodienas sapulci pie Saeimas vērtē kā vēsturisku: “Jauni un veci, mediķi un pacienti – šodien visi bija vienoti, lai aizstāvētu tautas dzīvību! Sabiedrība vairs nav gatava samierināties ar to, ka veselības aprūpe tiek finansēta pēc pārpalikuma principa!”.          

         Veselības aprūpes finansēšanas likums atbilstoši OECD, Eiropas Komisijas un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ieteikumiem paredz būtisku valsts finansējuma pieaugumu veselības aprūpei, turpretī valdība plāno turpmākajos gados veselības aprūpes finansējumu pasliktināt. Diemžēl šīs dienas sarunas starp protesta akcijas dalībnieku pārstāvjiem un Saeimas pārstāvjiem noslēdzās bez konkrēta rezultāta.

         LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris to komentē īsi: “Valdība mēģina savu prettiesisko rīcību aizbildināt ar vecu un nodrāztu mantru par to, ka naudas nav. Taču PVO eksperti ir atkārtoti pierādījuši, ka Latvija jau tagad spēj veselības aprūpi finansēt ievērojami labāk. Tātad mūsu pienākums ir turpināt cīņu par tiesiskuma ievērošanu un veselības aprūpes stiprināšanu!”.

         LVSADA izsaka pateicību visiem, kuri ar savu klātbūtni un attieksmi atbalstīja 7. novembra protesta akciju pie Saeimas.

        

Informāciju sagatavoja LVSADA darba koordinētāja Inga Rudzīte (tel. 67847300).

2019. gada 7. novembrī