31.08. Preses relīze

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

   Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) vakar, 30. augustā, likumā noteiktajā kārtībā ir uzsākusi sarunas ar Veselības ministriju par streika prasību (pilns juridiskais nosaukums – kolektīva interešu strīda prasības) izpildi.            

   Sarunu ievadā tika kopīgi izveidota izlīgšanas komisija, kas apstiprināja kolektīvā interešu strīda pušu iesniegto domstarpību protokolu un uzsāka protokola izskatīšanu.

   LVSADA ieskatā, komisijai bija jāizskata tas, ka Veselības ministrija nav piekritusi izpildīt LVSADA 23.08.2021. iesniegtās kolektīvā interešu strīda prasības par vidējās darba samaksas paaugstināšanu veselības nozares darbiniekiem 2022., 2023. un 2024. gadā, paaugstinot vidējo darba samaksu katru gadu: 1) par 5% atbalsta personālam (nav ārstniecības personas); 2) par 10% visām ārstniecības personu kvalifikācijas grupām.

   Veselības ministrijas ieskatā, komisijai bija jāprecizē LVSADA prasībās ietverto saturu: 1) kāds ir pamats kolektīvajam interešu strīdam; 2) LVSADA prasību saturs; 3) kas ir LVSADA pirmajā prasībā minētais atbalsta personāls.

   Tika precizēts, ka pie atbalsta personāla varētu būt pieskaitāms ikviens ārstniecības iestādes darbinieks, kurš nav ārstniecības persona, un bez kura nodarbināšanas nav iespējama sekmīga iestādes funkcionēšana. Lai noskaidrotu darba devēju viedokli minētajā jautājumā, LVSADA apņēmās sazināties ar Latvijas Slimnīcu biedrību (LSB).

   Lai veicinātu kompromisa sasniegšanu, LVSADA piekrita mīkstināt sākotnējās prasības par darba samaksas paaugstināšanu trīs gadus pēc kārtas, taču atstājot spēkā prasību par vidējās darba samaksas paaugstināšanu 2022. gadā. Sperot šādu soli, LVSADA ņēma vērā, ka nākamā gada rudenī ir paredzētas Saeimas vēlēšanas.

   Puses vienojās, ka nākamā izlīgšanas komisijas sēde notiks šī gada 15. septembrī Veselības ministrijā.

   Ievērojot sarunu laikā nolemto, LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris vakar sazinājās ar LSB priekšsēdētāju Jevgeņiju Kalēju un vienojās par sadarbību, lai veicinātu kolektīvā interešu strīda atrisināšanu izlīguma ceļā.

         

Informāciju sagatavoja LVSADA darba koordinētāja Inga Rudzīte (tel. 67847300).

2021. gada 31. augustā