12.07. Preses relīze


Informācija plašsaziņas līdzekļiem

   Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir uzsākusi biedru aptauju par atbalstu pirmsstreika sarunām.      

   Biedri ir sašutuši par veselības ministra diskriminējošo attieksmi pret mazāk atalgotajiem veselības aprūpes nozares darbiniekiem. Diemžēl ministrijas pakļautībā ir arī iestādes, kurās atalgojums nav būtiski palielināts kopš 2009. gada krīzes. Laikā, kad pieaug energoresursu cenas, un līdz ar to arī gaidāms pārējo preču cenu kāpums, ministrs augstprātīgi atsakās apspriest jautājumu par  atalgojuma pieaugumu jaunākajam medicīniskajam personālam (māsu palīgiem) un atbalsta jeb tehniskajam personālam, aizbildinoties ar tā saucamo  I. Viņķeles domnīcas modeli, kas esot taisnīgs, elastīgs, motivējošs un caurspīdīgs…

   Laikā, kad cilvēkresursu trūkums nozarē ir galvenā problēma, koalīcija ir atbalstījusi veselības ministra naudas izšķērdēšanas plānu, piešķirot miljonus loterijām un citiem pasākumiem.

   LVSADA priekšsēdētāja vietniece L. Bāriņa izsaka nožēlu, ka valsts līdzekļi tiek dāsni piešķirti apšaubāmiem pasākumiem, aizmirstot, ka Latvijas vienīgā un galvenā vērtība ir cilvēks. Veselības ministram beidzot nāktos saprast, ka veselības aprūpe ir komandas darbs, kur svarīgs katra darbinieka ieguldījums.

         

Informāciju sagatavoja LVSADA darba koordinētāja Inga Rudzīte (tel. 67847300).

 

2021. gada 12. jūlijā