03.08. Preses relīze


03.08.2021.

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

     Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) vērš sabiedrības uzmanību uz to, ka vakcinācija pret Covid-19 nav vienādi droša visās vecuma grupās un diemžēl daudzos gadījumos nepasargā pret atkārtotu inficēšanos.

     Atbilstoši jaunākajiem datiem, kas pieejami Amerikas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā (https://www.cdc.gov), jauniem vīriešiem (12 – 24 g.) miokardīta risks pēc otras mRNS tipa vakcīnas (Pizer – BioNTech un Moderna) devas pārsniedz ar Covid-19 saistīto hospitalizāciju risku. Īpaši tas attiecas uz 12 – 17 gadus veciem jauniešiem, kuriem miokardīta risks pārsniedz hospitalizācijas risku aptuveni sešas reizes (John M. Mandrola. Vaccine-Induced Myocardotis Concerns Demand Respect, Not Absolutism. Medscape. July 01, 2021).

     Tāpat jaunākā zinātniskā informācija liecina, ka aptuveni puse jauno inficēšanās gadījumu, ko izraisījis koronavīrusa delta variants, ir konstatēta starp pilnībā vakcinētiem cilvēkiem. Vienlaikus ir konstatēts, ka vakcinācija labi pasargā pret smagu saslimšanu ar Covid-19 (Damian McNamara. Delta Variant Key to Breakthrough Infections in Vaccinated Israelis. Medscape. July 07, 2021; Ardhana Aravindan and Chen Lin. Vaccinated People Make Up 75% of Recent COVID-19 Cases in Singapore, but Few Fall Ill. Medscape. July 26, 2021).

     LVSADA priekšsēdētājs V. Keris aicina to ņemt vērā: “Kaut arī vakcinēšanās labi sargā riska grupas pret smagu saslimšanu ar Covid-19, tā nav vienādi droša visiem un vairs pietiekami nenovērš iespēju inficēt citus cilvēkus. Abi atklājumi ir pietiekami nozīmīgi, lai atturētu no sasteigtu politisku lēmumu pieņemšanas par piespiedu vakcinēšanu.”

         

Informāciju sagatavoja LVSADA darba koordinētāja Inga Rudzīte (tel. 67847300)

2021. gada 3. augustā