15.09. Preses relīze


Informācija plašsaziņas līdzekļiem

     Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir nosūtījusi Imunizācijas valsts padomes (IVP) priekšsēdētājai D. Zavadskai vēstuli, kurā atkārtoti lūdz sniegt precizējošu informāciju.

     LVSADA š. g. 22. augustā nosūtīja IVP priekšsēdētājai vēstuli, kurā lūdza sniegt informāciju par publikācijām un pētījumiem, kas pamato IVP 2022. g. 3. augusta publiski paustās rekomendācijas attiecībā uz vakcināciju. LVSADA birojā š. g. 23. augustā tika saņemta e-vēstule, ko parakstījusi Šarlote Kononova, SPKC Infekciju slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vecākā epidemioloģe. Vēstulē teikts, ka D. Zavadska ir prombūtnē un LVSADA vēstuli varēs izlasīt pēc 5. septembra. Bez tam, SPKC vēstulē ir norāde uz IVP 3. augusta sēdes protokolu un tajā norādītajām atsaucēm (referencēm).

     LVSADA iepazinās ar minētajām trīs atsaucēm: 1) Pagaidu rekomendācijām par Covid-19 vakcināciju 2022. g. rudenī Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionam (Interim recommendations on COVID-19 vaccination in autumn 2022 for the WHO European Region), 2) Eiropas Zāļu aģentūras 2022. g. 1. jūlija paziņojumu presei (European Medicines Agency. Global regulators agree on key principles on adapting vaccines to tackle virus variants. News, 01/07/2022), 3)  Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra un Eiropas Zāļu aģentūras 11.07.2022. papildināto kopīgo paziņojumu par papildus devām balstvakcinācijai ar  Covid-19 vakcīnām (Updated joint statement from ECDC and EMA on additional booster doses of Covid-19 vaccines. News, 11 Jul 2022).

     Neviena no minētajām publikācijām nesatur pamatojumu IVP rekomendācijai veikt otro Covid-19 balstvakcināciju ikvienam valsts iedzīvotājam.

     Ņemot to vērā, LVSADA atkārtoti aicina IVP priekšsēdētāju D. Zavadsku sniegt informāciju, kādas zinātniskas publikācijas pamato publiski pausto IVP rekomendāciju veikt otro Covid-19 balstvakcināciju ikvienam valsts iedzīvotājam.

 

Informāciju sagatavoja LVSADA darba koordinētāja Inga Rudzīte (tel. 67847300).

2022. gada 15. septembrī