29.06. Preses relīze

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

 

   Latvijas Veselības un sociālās aprūpes arodbiedrība (LVSADA) ir saņēmusi viedokļus par Neatliekamās Medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darba reorganizāciju no arodorganizācijām visos NMPD darba reģionos. Apkopojot tos, var secināt, ka pieņemas spēkā darbinieku neizpratne un sašutums par jaunajiem darba apstākļiem. Ņemot to vērā, LVSADA ir griezusies pie NMPD direktores Lienes Cipules ar lūgumu sniegt konkrētas atbildes uz vairākiem jautājumiem, kas satrauc NMPD darbiniekus

1. Kādā veidā darbiniekiem turpmāk tiks nodrošinātas vienlīdzīgas tiesības uz dienas un nakts darbu un taisnīgu darba samaksu?
2. Kādā veidā ārpus lielajām pilsētām tiks nodrošināta nokļūšana mājās tiem darbiniekiem, kuru darba laiks beigsies plkst. 22.00?
3. Ar kādiem datiem ir pamatots pieņēmums, ka darbinieku skaita samazināšana brigādēs nepasliktinās NMPD darba kvalitāti?
4. Vai pēc brigāžu skaita samazināšanas naktī būs iespējams izpildīt palīdzības sniegšanas laika normatīvus, kas paredzēti MK noteikumos Nr. 1529 (210. punkts)?
5. Vai ir ņemtas vērā papildus izmaksas, ko pēc brigāžu skaita samazināšanas radīs nobraukuma kilometrāžas pieaugums atlikušajām transporta vienībām?

   LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris par to saka: “Neviena reforma nedrīkst pasliktināt darba apstākļus un apdraudēt neatliekamās palīdzības kvalitāti. Jācer, ka to respektēs gan NMPD vadība, gan Veselības ministrija.”

  Par turpmāko arodbiedrības rīcību lems LVSADA valde atkarībā no tā, kāda būs notikumu attīstība tuvāko nedēļu laikā.

 

 

Informāciju sagatavoja LVSADA darba koordinētāja I. Rudzīte (tel. 67847300).

 2018. gada 29. jūnijā